Fra: 03-12-2015 til: 03-12-2015
Udgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Aarhus Universitet
Aarhus Universitetshospital
Danmarks Statistik
Dansk Almenmedicinsk KvalitetsEnhed DAK-E
Dansk Industri
Dansk Sygeplejeråd
Danske Regioner
DASYS
Hjerteforeningen
KL
Kræftens Bekæmpelse
Lægeforeningen
Lægemiddelindustriforeningen - LIF
Lægevidenskabelige selskaber
Region Midtjylland
Rigshospitalet
Styrelsen for Forskning og Innovation
XX--DNVK
Dagsorden og materiale til 8. møde i STARS* 8. december 201501-12-201514062571838559
ModerniseringsstyrelsenKvittering for tilsagn fra Moderniseringsstyr. om oplæg på koncernchefseminar den 2/2 201603-12-201514066901839628
Region MidtjyllandRegion Midtjylland Fremsender tilsagnsskrivelse for 2015 til projektnr. 65304.03-12-201515012821840182
Region MidtjyllandRegion Midtjylland / Midtvejsopfølgning på projekter støttet med satspuljemidler for 2012-2015 på psykiatriområdet - vedr. projekt 6530403-12-201515012821840086
Region SyddanmarkRegion Syddanmark Angående regnskab til projektnr. 65403.03-12-201515012831840206
LMS Landsforeningen mod Spiseforstyrrelser og SelvskadeTilsagnsskrivelse til Landsforeningen mod spiseforstyrrelser og selvskade angående videreførelse af projektnr. 23501.03-12-201515013721839986
Slankeforeningen FnuggelineTilsagn03-12-201515036981840382
Landsforeningen for AGSTilsagn03-12-201515037001840352
Addison Foreningen i DanmarkTilsagn03-12-201515037521839757
Dansk Skoliose ForeningTilsagn03-12-201515039731840189
Netværk ModermærkekræftTilsagn03-12-201515039921840380
HypofysenetværketTilsagn03-12-201515039931840283
ME infoTilsagn03-12-201515039961840375
ME infoTilsagn03-12-201515039961840374
MCS ForeningenTilsagn03-12-201515040081840370
LeverforeningenTilsagn03-12-201515040101840355
Blodprop- og AK PatientforeningenTilsagn03-12-201515040151839810
Dansk Søvn-Apnø ForeningTilsagn03-12-201515040171840200
Dansk NarkolepsiforeningTilsagn03-12-201515040211840128
Foreningen det Kardiologiske Syndrom XTilsagn03-12-201515040301840218
Kræftforeningen De AktiveTilsagn03-12-201515040361840343
Landsforeningen til bekæmpelse af hjernesygdommeTilsagn03-12-201515040691840383
PatientforeningenTilsagn03-12-201515041681840381
LægemiddelstyrelsenOrientering til Lægemiddelstyrelsen vedr. brev til Bioporto vedr. henvendelse af 25. september 201503-12-201515062331840378
BioPorto Diagnostics A/SBrev til Bioporto vedr. henvendelse af 25. september 201503-12-201515062331840376
 Svar på henvendelse vedr. forlængelse af elbilers afgiftsfritagelse03-12-201515063061840107
 Svar på henvendelse vedr. Knæk Cancer-kampagne03-12-201515064131840102
Bygningsstyrelsen
Styrelsen for Patientsikkerhed
Aftale vedr. besigtigelse 24/11 på Lyseng Alle20-11-201515065171840334
MF May-Britt KattrupSvar på spørgsmål vedr. tvang og annoreksi03-12-201515066771840411
 Kvitteringsbrev03-12-201515067711840223
Danmarks ApotekerforeningSvar vedr. henv. om bekendtgørelse om apotekers driftsforhold03-12-201515068451839749
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 6103-12-201515068881839883
 Svar på henvendelse vedr. privat hjemmepleje03-12-201515069161840113
 Svar på henvendelse vedr. forhold på plejehjem03-12-201515069171840256
UdenrigsministerietTil UM: SUM har ikke bemærkninger til udkast vedr. administrative CPR-numre03-12-201515069471839527
 Svar på henvendelse vedr. eksamensprojekt03-12-201515069661840294
 Svar på henvendelse vedr. ministerens udtalelse i TV2 Nyhederne03-12-201515075131839929
 Svar på henvendelse vedr. projektopgave om økologi i Danmark03-12-201515075271840095
 Svar på henvendelse vedr. interview om alkohol og cigaretter03-12-201515075301840092
Ikast-Brande KommuneSvar på spørgsmål fra Ikast Brande Kommune vedr. træningsredskaber03-12-201515075311840359
Schultz InformationSvar på henvendelse vedr. satser for plejevederlag03-12-201515075851839544
 Henvendelse vedr. tandbehandling i Danmarki tilfælde, hvor man har bopæl i Schweiz03-12-201515075991840340