Fra: 30-01-2015 til: 01-02-2015
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
 Oplæg i netværket "Djøffere i Sundhedsvæsenet" til marts el. april25-01-2015SJ-STD-SUMMPE1634497
SundhedsstyrelsenUdkast til handlingsplan som opfølgning på inspektorrapporten30-01-201509000161637093
Norgine
Udenrigsministeriet
Follow-up on meeting to discuss outstanding issues of concern (Norgine)29-01-201510080011636898
Region SyddanmarkOpfølgning fra Region Syddanmark på følgegruppemøde nr. 2 vedr. evaluering af patientklagsystemet30-01-201510108831637233
Region MidtjyllandAnmodning om forlænget frist for aflæggelse af regnskab for projekt30-01-201511031181636946
Sjældne DiagnoserPræsentationer fra EUROPLAN-konference om sjældne sygdomme er nu online - og invitation til nyhedsbrev30-01-201511056801637024
FolketingetSUU alm. del - Spm. 43429-01-2015SJ-STD-DEPABK1636965
Frederiksberg CenteretVedr. den aktuelle ansøgnings- og bevillingssituation på området for behandling og forebyggelse af ludomani30-01-201512089801637076
ÆldreForumÆldreForum - Høringssvar29-01-201512115041636567
FOA - Fag og ArbejdeHøringssvar FOA29-01-201512115041636562
Dansk SocialrådgiverforeningHøringssvar - Socialrådgiverforeningen30-01-201512115041637345
 orientering om interview med Gerhard Schmidt fra Ökoinstitut på DR Bornholm 15.1.1415-01-201513029321628124
FolketingetL 35 - Spm. 11922-01-201514019901632223
FolketingetL 35 - Spm. 11214-01-201514019901626227
FolketingetL 35 - Spm. 11314-01-201514019901626232
FolketingetL 35 - spm. 11416-01-201514019901628020
FolketingetL 35 - spm. 11519-01-201514019901629633
FolketingetL 35 - Spm. 12629-01-201514019901636960
FolketingetL 35 - Spm. 12122-01-201514019901632231
FolketingetL 35 - Spm. 12022-01-201514019901632227
FolketingetL 35 - Spm. 11822-01-201514019901632221
FolketingetL 35 - Spm. 11620-01-201514019901630232
FolketingetL 35 - Spm. 11720-01-201514019901630273
Red BarnetOpgørelse for 2014 for partnerskabsprojekt29-01-201514031041636758
Danmarks LungeforeningAfregning af projekt - sagsnummer 140313928-01-201514031391635938
CPH West Uddannelsescenter København Vestudbetaling vedr. partnerskabsansøgningen29-01-201514031941636773
SundhedsstyrelsenFremsendelse fra SST: Notat om andre landes anvendelse af kontrolbeviser ved parallelimport21-01-201514032361636431
SundhedsstyrelsenSV: Referat Møde den 27. januar 2015 om reklame for veterinære lægemidler30-01-201514034991636873
CSC Danmark A/SStatus og godkendelse med forudsætninger af produktions-opgradering af Captia til WZCS 2013 SP1 HF01.25-01-201514040541636719
CSC Danmark A/SOpgradering af Captia til WZCS. Klar til kundetest af svartidsforbedringer efter indkøring af script i WZCS-Produktionsmiljøet26-01-201514040541636721
CSC Danmark A/SOpdateret oversigt over udestående QC sager efter opgradering af Captia til WZCS 23. - 25. januar 201527-01-201514040541636722
 høringssvar - ESPOO23-01-201514056591636097
UdenrigsministerietEU-rep: Indberetning fra veterinærgruppen om forordning om veterinærlægemidler (artiklerne 9-36), den 28. januar 201530-01-201514059771637298
Region Nordjyllandudbetaling vedr. projekt Implementering af de kliniske retningslinje om mundpleje til reduktion af luftvejsinfektion og postoperativt forbrug af antibiotika hos patienter, der gennemgår et thoraxkirurgisk indgreb29-01-201514061511636748
CSC Danmark A/SNy LIS-MSI pakke vedr. QC 12012 Fejl i LIS postlister - Udtræk af Indgående og Udgående post var identiske."Advarsel" er implementeret.30-01-201514062051636724
Region SyddanmarkHenvendelse vedr. cpr-nummer22-01-2015SJ-STD-DEPMACH1636083
SundhedsstyrelsenUdtalelse fra SST vedr. kompressionsstrømper30-01-201514068711636841
SundhedsstyrelsenSST morgenstatus30-01-201514073741636838
Danmarks RadioKræftudredning30-01-201514073741637324
Ugeskrift for LægerPsykiatrilovforslag30-01-201514073741637325
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus30-01-201514073741637429
WHO´s Regionalkontor for EuropaEuropean Immunization Week 201530-01-201515000021637069
Folketingets SundhedsudvalgBeder om svartidspunkt for ubesvarede spørgsmål 251-26523-01-201515000141632718
FolketingetUbesvarede spørgsmål pr. 23. januar 201523-01-201515000141632833
Folketinget
Lene Kaasgaard
MIU alm. del - Spm. 18305-01-201515000501617540
FolketingetSUU alm. del - Spm. 43229-01-201515001601636283
KirkeministerietInvitation til afskedsreception30-01-201515002091637025
ForsvarsministerietInvitation til DC frokost i Forsvarsministeriet29-01-201515002091636982
CubionInvitation til at holde foredrag28-01-201515002091637008
KirkeministerietInvitation til afskedsreception29-01-201515002091637015
DiabetesforeningenInvitation til møde29-01-201515002091636985
FinansministerietNy leverandør på statens toplederprogram28-01-201515002111637010
FolketingetSUU alm. del - Spm. 36909-01-201515002761622620
FolketingetSUU alm. del - Spm. 36809-01-201515002761622615
FolketingetSUU alm. del - Spm. 36609-01-201515002761622506
FolketingetSUU alm. del - Spm. 36709-01-201515002761622510
FolketingetSUU alm. del - Spm. 37109-01-201515002761622629
FolketingetSUU alm. del - Spm. 37009-01-201515002761622624
FolketingetSUU alm. del - Spm. 36509-01-201515002841622471
SundhedsstyrelsenMøde på Panum om SEAL-behandlinger14-01-201515004191628720
Statens Serum InstitutDagsorden samt bilag til koncern AD styregruppemøde den 2. februar30-01-201515005671636993
European Partnership of Supervisory Organisations EPSODraft Programme of the 19th EPSO Conference 16-17 April 2015 in Oslo, Norway30-01-201515005791637544
EU-repræsentationenDanish Health Ministry’s response to the letter from Commissioner Andriukaitis’ enquiry regarding a joint procurement of personal protection equipment.28-01-201515005971635406
Folketingets OmbudsmandOmbudsmandens høring af Ministeriet for Sundhed og Forebyggelse28-01-201515006391635771
Folketingets OmbudsmandOmbudsmandens høring af Min. for Sundhed og Forebyggelse28-01-201515006391635514
Henriette Pagh Veterinærmedicinsk Industriforening
Veterinærmedicinsk Industriforening(VIF)
Veterinærmedicinsk Industriforening(VIF)
Møde om lægemiddelpakninger på veterinærområdet29-01-201515006721636274
Henriette Pagh Veterinærmedicinsk Industriforening
Veterinærmedicinsk Industriforening(VIF)
Veterinærmedicinsk Industriforening(VIF)
Møde om lægemiddelpakninger på veterinærområdet29-01-201515006721636276
Danske Spil A/SKvitteringsmail vedr. fordeling af midler til ludomani 201430-01-201515006861637252
EMCDDAHenvendelse om European Drugs Summer School 201528-01-201515006871636890
SundhedsstyrelsenSundhedsstyrelsens svar til borger om organdonation30-01-201515006891636998
 Borgerhenvendelse om organdonation27-01-201515006891635108
Danske RegionerAnmodning om bidrag til besvarelse af SUU alm. del - Spm. 43330-01-201515006961637081
FolketingetSUU alm. del - Spm. 43329-01-201515006961636957
 Borgerhenvendelse - CV fra borger24-01-201515006971633809
Folketingets OmbudsmandFristsstyring af myndighederne i sager hos Folketingets Ombudsmand26-01-201515007011633950