Fra: 04-09-2015 til: 06-09-2015
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Region HovedstadenAnmodning om 2 nye hoveduddannelsesforløb i plastikkirurgi03-09-201509000891768616
 Borgerhenvendelse - behandlingsgarantien på landets sygehuse02-09-2015SJ-STD-SUMCVA1767842
Region SjællandSpørgsmål til pjecen Maksimale ventetider på behandling for kræft01-09-201510035401766995
UdenrigsministerietListe over EU judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse uge 37, 38 og 3904-09-201511030361769297
SundhedsstyrelsenOpdatering fra SST vedr. database for ansøgninger om kliniske forsøg03-09-201511089221768778
Region NordjyllandMaterialeliste fra NAU03-09-201511120301768804
FolketingetSUU alm. del - Spm. 13204-09-2015SJ-STD-DEPABK1769096
Dansk IndustriDI Topmødet 201503-09-2015SJ-STD-DEPABK1768859
SkatteministerietDagsorden + deltagerliste for møde i netværket om spilafhængighed d. 9. september 201503-09-201512089801769004
Region SjællandForkert tal - sender revideret brev04-09-201513052361768991
Danmarks ApotekerforeningNotat fra Apotekerforeningen vedr. oplæg til ændring af lægemiddelavancen pba BA 2014.03-09-201514037471768704
 Svar på henvendelse vedr. HPV-vaccinen03-09-2015SJ-STD-DEPMCN1768347
Danmarks ApotekerforeningOplæg fra Apotekerforeningen til emner i BA 2016-1703-09-201514050031768688
UdenrigsministerietDagsorden: EU-udvalgsmøde tirsdag den 8. september 201504-09-201514061341769303
 Projekt Yoga for den aldrende befolkning04-09-2015SJ-STD-DEPKHK1768590
OligofreniforeningenTillykke til ministeren fra Oligofreniforeningen med ønske om ministens bevågenhed03-09-2015SJ-STD-DEPKHK1767885
BeskæftigelsesministerietBekræftelse på overtagelse af borgerhenvendelse vedr. folkepension04-09-201515000051768811
DL - Lægesekretærer og sundhedsservicesekretærerKvittering for modtagelse af brev til Danske Lægesekretærer af 1. september 2015.02-09-201515008301768154
Sundhedsstyrelsenad planlægning af departementets deltagelse i KRISØV 201503-09-201515008861768072
BeredskabsstyrelsenKRISØV 2015: Nuklear temadag 8. september 201502-09-201515008861768074
DCCG - Hvidovre HospitalTidsplan for udrulning af Hvidovre system03-09-201515038231768830
Ocean ProcessØnsker møde med ministeren - om forebyggelse af indlæggelser og dermed fjernelse af overbelægning04-09-201515038891769084
Næstved LægecenterInvitation til besøg i Næstved lægecenter 5. oktober04-09-201515038891768689
Women in ParliamentsInvitation til at tale ved WIP møde i Mexico03-09-201515038891768572
Copenhagen Business School HandelshøjskolenInvitation til konferencen Entrepreneurship - Health Tech den 18. september03-09-201515038891768569
SundhedsstyrelsenInvitation til at åbne specialeplanskonference i Odense d. 23. november 201526-08-201515038891769066
Dansk MetalVedr. aflysning af debatmøde04-09-201515038891768764
Københavns UniversitetTværfagligt forskningsprojekt om ældre31-08-201515038891768624
Ecco SkoVIP Invitation til ECCO Walkathon 201503-09-201515039071768576
 Ikke læseligt kort uden afsender adresse.02-09-201515039091768674
 Borgerhenvendelse - plejehjem og serviceydelser30-08-201515047941767232
Kristeligt Dagbladkristeligt dagblad vedr. kommentar fra ministeren04-09-201515049201769248
Dagbladet BørsenBegravelseshjælp02-09-201515049211768834
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus03-09-201515049211768837
AltingetMnisterens kalender03-09-201515049211768836
Nordjyske MedierPsykiatri - NORDJYSKE04-09-201515049211769249
BørnerådetIndlæg i JP04-09-201515049211769247
SundhedsstyrelsenSST morgenstatus04-09-201515049211768839
 Borgerhenvendelse - Handicapstøtte m.m.02-09-201515052421767300
 Borgerhenvendele - total afmagt - en bøn om hjælp27-08-201515052431763582
Aleris PrivathospitalOrientering om godkendelse af Aleris’ køb af Teres Medical Group01-09-201515052541766946
 Borgerhenvendelse vedr. læger - ansatte/selvstændige16-06-201515052571765617
 Borgerhenvendelse - Tandrensning for pensionistet29-08-201515052581765250
 Borgerhenvendelse - rygning som medicin25-08-201515052591765068
 Abb Vie søger om aktindsigt i off-labelsag04-09-201515052631769133
ÆldreForumIndkaldelse til møde i ÆldreForum27-08-201515052721769475