Fra: 26-02-2018 til: 26-02-2018
Udgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Statens Arkiver - RigsarkivetIndrapporteret svar på spørgeskema til Rigsarkivet ifm. tilsyn med bilag26-02-20181604948550593
Danmarks faste repræsentation ved den Europæiske UnionOpfølgning vedr. "Transformation of health and care in the Digital Single Market"23-02-20181707035549893
Styrelsen for PatientsikkerhedTil styrelsens orientering - svar på klage over styrelsens afgørelse om autorisation som sygeplejerske26-02-20181707450550659
 Svar på klage over Styrelsen for Patientsikkerheds afgørelse om autorisation som sygeplejerske26-02-20181707450550650
Styrelsen for PatientsikkerhedSUM anmoder Styrelsen for Patientsikkerhed om afgørelse i klagesag om autorisation22-02-20181707824548835
 Svar på henvendelse om autorisation og aktindsigt26-02-20181707824550591
 Svar på henv. vedr. kassation af patientjournaler26-02-20181708086551577
ViBIS Videnscenter for Brugerinddragelse i SundhedsvæsenetSvar på invitation til lancering af Manifest for brugerinddragelse26-02-20181800002551278
LægeforeningenAfbud : Lægemøde 201826-02-20181800002551300
Danske Lægers Vaccinations ServiceHøring - Bekendtgørelse om gratis vaccination mod visse smitsomme sygdomme m.v. (Frist 22. marts 2018 kl. 12.00)23-02-20181800187549933
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Eva Flyvholm
SUU alm. del - svar på spm. 34126-02-20181800207551431
JDRF DanmarkSvar på henvendelse vedr. det videre arbejde med den nationale diabeteshandlingsplan26-02-20181800334551618
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (SP)23-02-20181800432549517
 Svar på kommentarer til svar på henvendelse om gebyrer (AN)23-02-20181800432549967
 Svar på henvendelse om gebyrer (KMP)23-02-20181800432549615
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (KK)23-02-20181800432549603
ZoneConnection Terapeutforening ZCTSvar på henvendelse om gebyropkrævning (AH)23-02-20181800432549513
 Svar på henvendelse vedr. gebyropkrævning (AKH)23-02-20181800432549506
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (AN)23-02-20181800432549503
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (SJ)23-02-20181800432549494
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (PM)23-02-20181800432549492
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (BS)23-02-20181800432549490
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (PTJ)23-02-20181800432549488
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (NØ)23-02-20181800432549486
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (JE)23-02-20181800432549605
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (PH)23-02-20181800432549590
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (MB)23-02-20181800432549582
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (MS)23-02-20181800432549567
BB. ZoneterapiSvar på henvendelse om gebyropkrævning (BB)23-02-20181800432549529
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (MLK)23-02-20181800432549526
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (MSP)23-02-20181800432549483
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (KP)23-02-20181800432549480
 Svar på henvendelse om gebyropkrævning (GSB)23-02-20181800432549477
 Svar vedr. udskrivning af receptpligtig medicin23-02-20181800525550203
Børne- og SocialministerietTil BSM: Høring: opfølgning på Danmarks UPR-midtvejsrapport 201823-02-20181800948550332
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 48726-02-20181801124551545
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 50626-02-20181801171551021
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 50726-02-20181801171551027
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 50826-02-20181801171551038
RinggårdenSvar på henvendelse om finansieringen af alkoholbehandleruddannelsen.26-02-20181801309551604
 Svar på henvendelse vedr. debatindlæg i Politiken vedr. omskæring af drengebørn26-02-20181801431551356
Danske SpilSvar på henvendelse vedr. "Ludomani i Danmark - Strategi til forebyggelse"26-02-20181801513551171
 Svar på henvendelse vedr. behandling af skoliose26-02-20181801534551614
Danske Regioner
Statens Serum Institut
Overlægeforeningen
Finansministeriet
Børne- og Socialministeriet
Transport-, Bygnings- og Boligministeriet
Høring - Bekendtgørelse og skrivelse om gratis influenzavaccination til visse persongrupper (Frist 26. marts 2018)23-02-20181801606550059
 Svar på henvendelse vedr. alternativ behandling mod spiseforstyrrelse23-02-20181801609550135
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51026-02-20181801613551556
StorkeredenSvar på henvendelse vedr. anmodning om møde med sundhedsministeren26-02-20181801639551143
FinansministerietSUM's bemærkninger: Evaluering af rapportering i store anlægsprojekter: Bemærkninger til dele om SUM23-02-20181801694550168
Styrelsen for PatientsikkerhedVideresendelse af anmodning: Data collection exercise for the year 2017 - Report on the operation of the Directive 2011/24/EU23-02-20181801820550619
European Commission DG SANTEAnmodning om at sende data collection mails til hovedmailadresser26-02-20181801820550872
Styrelsen for PatientsikkerhedFortsat videresendelse af anmodning: Data collection exercise for the year 2017 - Report on the operation of the Directive 2011/24/EU23-02-20181801820550630
 Svar på henv. vedr. klage over behandling og anmodning om journaloplysninger26-02-20181801827551429
 Anmodning om aktindsigt i akutpakken (præcisering)26-02-20181801834551211